info@endkimya.com.tr
0216 629 66 11 - 18 Whatsap 0533 146 43 18

Türk mühendislerin geliştirdiği endüstriyel temizlik cihazları dünyaya açılıyor

Türk mühendislerin geliştirdiği endüstriyel temizlik cihazları dünyaya açılıyor

DÜNYADA ve ülkemizde en son teknoloji ile üretilen insansız robotik endüstriyel temizlik sistemleri ve çeşitli ürünler, Harbiye İstanbul Kongre Merkezi'nde yapılmakta olan ISSA/INTERCLEAN İstanbul Endüstriyel Temizlik Teknolojileri ve Hizmetleri Fuarı ve Konferansı'nda sergilendi.


ROBOTİK TEKNOLOJİYE SAHİP İNSANSIZ CAM SİLME CİHAZI, İŞ KAZALARINI ORTADAN KALDIRIYOR

TÜBİTAK'ın AR-GE desteği ile Türk mühendislerce geliştirilen robotik teknolojiye sahip insansız cam silme cihazı, iş kazalarını ortadan kaldırıyor. Kuleler Makine Yetkilisi Turgut Çağatay, 10 yıldır üzerinde çalıştıkları gökdelen, kule gibi yüksek katlı binaların dış cephe temizliğinde kullanılan robotik teknolojiye sahip insansız cam silme cihazı iş kazalarını ortadan kaldırdığını ve maliyeti dörtte bir oranında azalttığını söyledi. ISSA/Interclean İstanbul Fuarı'nda sergiledikleri cihazın uluslararası alıcıların dikkatini çekmeyi başardığını söyleyen Çağatay, "Profesyonel mühendislik ve AR-GE çalışmaları sonucunda ürettiğimiz Dış Cephe Temizlik Makinalarımız sahip olduğu fonksiyonlar açısından Dünyada ilk ve tektir" dedi. Üzerinde kamera sistemi de bulunan makinenin temizlik yapılırken izleme yapılmasına olanak sağlıyor ve özellikle büyük binalarda camlarda kırık ya da hasar olup olmadığını tespit edilmesinde kolaylık sağlıyor.

TÜRK MÜHENDİSLER DÜNYADAKİ İLK VE TEK HALI HİJYEN ROBOTUNU ÜRETTİ

Yine TÜBİTAK desteği ile Türk mühendislerce startup olarak geliştirilen ve cep telefonu ile kumanda edilen insansız otonom temizlik robotu da ilgi çeken ürünler arasındaydı. Star Makine tarafından distribütörlüğü yapılan cihazı startup olarak geliştiren TURNACO Robotik Genel Müdürü Kerem Sencan, "Robotumuzun temizlik sistemi ilk olarak halıyı süpürür sonra da güçlü UVC ışıması ve ozon gazı ile süpürülen yeri dezenfekte eder ve kötü kokuları giderir. Robotumuz cep telefonu uygulaması ile el ile kontrol edilebilirken ayrıca elektronik sistemi ve yazılım algoritması ile tüm ortamı otomatik olarak da temizler. Mouro, belirtilen özellikleri ile dünyadaki ilk ve tek halı hijyen robotudur" dedi.

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin